Nauka gry na keyboardzie – łódzki cennik

Nauka gry na keyboardzie - łódzki cennik

Wśród Łodzian coraz bardziej popularna staje się nauka gry na keyboardzie. Moglibyśmy porozmawiać o tysiącach powodów, dla których warto grać na tym instrumencie i dlaczego przynosi to korzyści dla każdego, kto się zdecyduje – ale spójrzmy prawdzie w oczy, jeden artykuł to za mało! Zanim jednak zerkniemy, ile trzeba aktualnie zapłacić za naukę gry na keyboardzie w Łodzi – poświęćmy kilka zdań właśnie temu dlaczego warto.

Czytaj dalej

Popularne metody nauczania gry na keyboardzie

Popularne metody nauczania gry na keyboardzie

Metoda tradycyjna

Nauka solfeżu i gra na keyboardzie

W metodzie tradycyjnej pierwszym krokiem jest nauka języka muzyki, czyli solfeżu. Polega to na ćwiczeniach wokalnych – próbie czytania notatek bez grania. To poznanie dźwięku każdej nuty, aby w pewnym momencie z samego zapisu melodii można było odczytać jej brzmienie i rytm. Jest to bardzo ważna część nauki gry na keyboardzie.

Czytaj dalej

Jaki keyboard wybrać do nauki dla początkujących?

Jaki keyboard wybrać do nauki dla początkujących?

Na pierwszy rzut oka keyboard przypomina cyfrowe pianino. Trzeba jednak wiedzieć, że klawiatura w keyboardzie znacznie różni się od tej w pianinie cyfrowym. Mowa tu o różnicy jeśli chodzi o mechanizm działania oraz skalę. Moduł dźwiękowy w keyboardzie projektowany jest w taki sposób, aby instrument mógł wydobywać różnorodne, ale z góry zaprogramowane dźwięki. Dzięki temu keyboard może zastąpić nawet cały zespół muzyków. Na rynku dostępne są różne modele keyboardów. Wybierając instrument dla osoby początkującej zwrócić należy uwagę na kilka istotnych elementów.

Czytaj dalej

Najlepsze ćwiczenia podczas nauki gry na keyboardzie

Najlepsze ćwiczenia podczas nauki gry na keyboardzie

Gdy myśli się o pozostaniu w przyszłości profesjonalnym pianistą, naukę gry na pianinie powinno zacząć się w wieku ok. 5 lat. Tyle czasu wymaga bowiem opanowanie techniki i zgłębienie pokładów emocji tkwiących w muzyce. Keyboard to instrument z tej samej rodziny co pianino i fortepian a jednak bardziej dostępny pod każdym względem, doskonale nadaje się do nauki amatorskiego muzykowania dla dzieci i osób dorosłych. Nie zmienia to jednak faktu, że w naukę również trzeba włożyć sporo pracy i przygotować się na wiele godzin ćwiczeń.

Czytaj dalej

Nauka gry na keyboardzie – zalety

Nauka gry na keyboardzie – zalety

Czy myślisz o tym, by zacząć swą przygodę z keybordem? A może planujesz zapisać swoje dziecko na lekcje gry na keyboardzie? Już od dawna naukowcy mówią o tym, że wszelakie zajęcia muzyczne doskonale wpływają na wielopoziomowy rozwój człowieka. Korzystny wpływ gry na instrumentach klawiszowych został potwierdzony wieloma badaniami. Warto przekonać się o nim na własnej skórze! Jakie konkretnie zalety dają lekcje gry na keybordzie? Oto kilka faktów, które stanowią solidną dawkę motywacji do tego, by rozpocząć naukę!

Czytaj dalej