Metody skutecznej nauki gry na pianinie

Metody skutecznej nauki gry na pianinie

Gdy nagle mamy trochę więcej wolnego czasu staramy się go urozmaicić na różne sposoby. Do głowy przychodzi nam mnóstwo pomysłów na to, jak z korzyścią spędzić te chwile. Wielu z nas wtedy skłania się do rozpoczęcia nowego hobby. Wybór może paść na naukę gry na instrumencie muzycznym. Czemu nie?

Nauka gry na pianinie gwarantuje nam dobrą zabawę. Rozpoczynając naukę warto się zastanowić nad metodą, która będzie przede wszystkim skuteczna dla nas. Omówmy kilka takich metod gry na pianinie.

Czytaj dalej

Jak zagrać gamę na gitarze?

Jak zagrać gamę na gitarze?

Gra na gitarze wciąż jest popularna, a zainteresowanie tym instrumentem nie słabnie bez względu na wiek chcących nauczyć się nią posługiwać. Gitara to nieodzowny element wszystkich ogniskowych spotkań z przyjaciółmi, to możliwość rozwijania swojej muzykalności, a w  przyszłości, kto wie, może założenia własnej kapeli?

Czytaj dalej

Jak rozciągnąć palce do gry na gitarze?

Jak rozciągnąć palce do gry na gitarze?

Każdy trener powie, że przed treningiem, potrzebna jest rozgrzewka, dlatego także przed przystąpieniem do gry na gitarze, należy dobrze rozgrzać poszczególne partie ciała. Najpierw należy pokręcić barkiem i rozmasować przedramię, a później wprawić nadgarstek w ruch udając, że „wkręcamy żarówkę”. Szczególną uwagę należy zwrócić na masaż środka dłoni. Dzięki odpowiedniemu przygotowaniu mięśni, zwiększa się krążenie krwi, a stawy zyskują większą ruchliwość. Podczas gry na gitarze najważniejsze są jednak palce, które odpowiednio rozgrzane i wyćwiczone, zwiększają swój zasięg.

Czytaj dalej

Jak nauczyć dziecko grać na gitarze?

Jak nauczyć dziecko grac na gitarze?

Wiele osób pragnie nauczyć się grać na gitarze, lecz nie wszyscy mają taką możliwość. Rodzice powinni jednak poważnie pomyśleć o tym, aby umożliwić swojemu dziecku naukę gry na gitarze, jeśli dziecko lubi muzykę i szuka dla siebie odpowiedniego zajęcia na wolny czas. Nie da się ukryć tego, że warto zapisać dziecko do szkoły muzycznej, aby tam mogło nauczyć się grać na gitarze od podstaw.

Czytaj dalej

Nauka gry na gitarze SKALE MODALNE. Poświęć swój czas – to inwestycja!!!

nauka gry na gitarze - Skale modalne

Witam!!!

Mam dla Was bardzo ważny temat, no i nie wygląda on atrakcyjnie bo naprawdę jest tutaj co robić, ale jest to rzecz, która da Wam bardzo wiele. Warto zainwestować swój czas i zrobić właśnie to.

Skale modalne – co to oznacza?

Chciałem z Wami zrobić wszystkie skale modalne. Skale modalne są zbudowane na poszczególnych stopniach gamy. Jaka jest różnica między gamą a skalą no to: każda gama jest skalą a nie każda skala jest gamą – może w ten sposób. Gama jest wtedy gdy mówimy o konkretnych dźwiękach, jeżeli mamy na myśli np.: dźwięk F i wtedy jest gama F-dur, ale jest to skala zbudowana na pierwszym stopniu czyli skala jońska. Teraz mamy inną gamę G-dur, ale nadal jest to skala jońska. Teraz A-dur w dalszym ciągu skala jońska. Rozumiecie już na czym polega różnica? To jest bardzo płynne i bardzo cienkie są te granice, na prawdę między skalą a gamę nie ma się co za bardzo przejmować.

Czytaj dalej

Jak zagrać na gitarze Highway to Hell AC/DC

Korepetycje z gry na gitarze online

Witam pięknie, chciałbym Wam dziś pokazać krok po korku partię gitary do piosenki  Highway to Hell grupy AC/DC. Jest to numer znany i generalnie łatwo jest, że tak powiem zagrać tą piosenkę, nie jest to wielki problem choć wiem z doświadczenie, że nie zawsze grają ją ludzie w sposób prawidłowy. Chce wam pokazać jak jest ona rzeczywiście zagrana. Występuje tu kilka bardzo fajnych akordów jeden ciekawy Power Chord i ciekawa rytmika. Ten utwór choć brzmi bardzo prosto, że tak powiem ciężko tam się doszukać ras, ponieważ ras jest praktycznie nie zagrany. Utwór zaczyna się na 3 i no i ten ras jest w momencie kiedy gitara nie gra. Zaraz wam pokaże jak to rytmicznie zrobić, ale na początek ustawmy sobie mniej więcej wszystkie riffy tak jak po kolei wyglądają.

Czytaj dalej