Korepetycje z gry na gitarze online

Jak zagrać na gitarze Highway to Hell AC/DC

Witam pięknie, chciałbym Wam dziś pokazać krok po korku partię gitary do piosenki  Highway to Hell grupy AC/DC. Jest to numer znany i generalnie łatwo jest, że tak powiem zagrać tą piosenkę, nie jest to wielki problem choć wiem z doświadczenie, że nie zawsze grają ją ludzie w sposób prawidłowy. Chce wam pokazać jak jest ona rzeczywiście zagrana. Występuje tu kilka bardzo fajnych akordów jeden ciekawy Power Chord i ciekawa rytmika. Ten utwór choć brzmi bardzo prosto, że tak powiem ciężko tam się doszukać ras, ponieważ ras jest praktycznie nie zagrany. Utwór zaczyna się na 3 i no i ten ras jest w momencie kiedy gitara nie gra. Zaraz wam pokaże jak to rytmicznie zrobić, ale na początek ustawmy sobie mniej więcej wszystkie riffy tak jak po kolei wyglądają.

Zaczniemy od Power Chordu A. Power Chord będzie się składał z 3 dźwięków i  gramy go w dół. Kwestia uderzenie – uderzamy w tym utworze, to nie jest szybkie uderzenie jest takie lekko spowolnione coś w rodzaju takiego szybszego arpedżio coś pomiędzy uderzeniem a arpedżio. Jest to dość istotne żeby piórko trzeba schować tak żeby nie wychodziło za bardzo żeby był kontakt z palcami: struna – palce – piórko. Wtedy brzmi to tak jak należy. Tak jak mówię pierwszy Power Chord to jest A, potem przechodzimy na akord D DUR ale w innym niż klasycznym przewrocie. Dzięki temu, że ostatni dźwięk najwyższy przenosimy na sam dół przez to ten akord robi się taki „gruby” , „mięsisty”  ogólnie mówiąc ciekawy. Zaraz po nim następuje Power Chord też taki bardzo rozszerzony on brzmi specyficznie. Wystarczy przełożyć plac środkowy na dźwięk G na 3 próg struny E – również brzmi to bardzo szeroko i mięsiście. Tutaj kord D DUR musimy chwycić palec serdeczny i środkowy kolejno na strunie H na  progu i na strunie G na 2 progu i na samą górę idzie palec wskazujący, który będzie na 2 progu przyciskał dźwięk fis. Zmiana odbywa się tylko poprze przełożenie palca środkowego (proste rozwiązanie, ale bardzo fajne).

Jak zachowuje się prawa ręka?

O ile pierwszy Power Chord będzie uderzony w dół, tak następne będą naprzemienne i znowu wracając do A uderzamy go w dół. Stwarza to trochę osobliwość brzmieniową, dlatego no tak to trzeba zagrać. Na moim filmiku zobaczcie co się dzieje z rytmem. Następuje taki zwany „brydż” przejście z jednej części do drugiej na Power Chordzie E dwutaktowy zagrany ósemkami, w jedną stronę w dół. Można powiedzieć, że jest zagrany crescendo od cichego do głośnego.

Refren jest zbudowany na bardziej tradycyjnych akordach, zaczyna się Power Chordem A po nim następuje D i G, kończy się to na akordzie D DUR zagranym od dołu czyli na wartość tzw: I.

Jeżeli chodzi o tą piosenkę to w zasadzie tyle, nie jest ona trudna tylko trzeba zachować pewną specyfikę zagrania i myślę, że zabrzmi to tak jak w oryginale.

Więcej możecie zobaczyć na mojej stronie internetowej: http://guitarunderground.pl/ lub na moim filmiku na YOUTUBE: