Nauka gry na gitarze online

Jak zagrać na gitarze Highway to Hell AC/DC – część 2

Mam nadzieje, że ta pierwsza część jest mniej więcej ogarnięta może nawet powinna być ogarnięta w wolnym tempie niech to będzie właśnie tempo 80, spokojnie ze szczegółem wszystko tak jak się należy po to żeby później je przyspieszyć i zagrać ją poprawnie.

Następna faza Highway to Hell

Cały takt rozbijamy na połóweczki.  Pierwsza połowo taktu – zaczynamy na strunie G od 2 progu przenosimy się na 4 próg struny G ale od razy robimy bend podciągnięcie do góry. To jest taki cały ton, ale nie do końca czasami lepiej to brzmi jak nie jest n tak do końca trafiony. Można go trafić przy samej końcówce wtedy to jest ciekawe brzmienie. Teraz robimy poprzeczkę, kolejnym krokiem jest zrobienie poprzeczki palcem serdecznym na strunie najcieńszej i drugiej  czyli na E i na H na 5 progu. Znowu bend czyli podciągamy i spadamy z tym podciągnięciem.

Żeby dokończyć ten tak musimy dołożyć 2 połówkę.

Znowu zaczynamy od 2 progu struny G lecz tym razem będzie 4 próg struny D,  wracamy na G i teraz przechodzimy na 5 próg. Z piątego progu odbijamy się na strunę D na 7 próg. Spróbujmy teraz te 2 połówki połączyć w 1 takt. Myślę, że spokojnie jesteście w stanie to wykonać i zostaje nam ostatni takt tego sola.

Ostatni Sol

Zaczyna się w tym samym miejscy co 3 takt czyli znowu od jego pierwszej połówki. Zaznamy placem wskazującym na  5 progu struny H i G, potem 7 próg struny D, potem na 5 próg struny D, potem na 7 próg struny A i wracamy na D na 5. Zwróćcie uwagę, że u mnie prawie każdy dźwięk jest w jakiś sposób zawibrowany i na początku nie trzeba tak robić, ale potem jak się już pewniej poczujecie  spróbujcie żeby też te dźwięki żyły (żeby je wibrować, delikatnie ale zawsze).

Dobra teraz już ostatnia połówka ”sama końcówka”.  Robimy poprzeczkę barre jakby to takiego akordu i gramy struny po kolei tak jak ta poprzeczka nam chwyta palcem serdecznym strunę D na 7 progu. I Uwaga o nie może być takie zlane. Generalnie jak to będzie szybciej to musimy to bardzo selektywnie zagrać żeby się nam to nie zlało. Gramy po kolei na strunach i ostatni riff tej solówki palec wskazujący będzie na strunie H na 10 progu i palec serdeczny na strunie G na 12 progu. I teraz co się dzieje? Palec wskazujący zostaje na miejscu a palec serdeczny będzie wędrował do góry o cały ton i wibro na końcu. Tak to mniej więcej wygląda.  I teraz możemy zagrać  ostatni dźwięk z tego naszego akordu  z poprzeczką na 2 sposoby:

  • łapany jako poprzeczkę
  • pustą strunę

To zostawiam do waszej dyspozycji.

Więcej możecie zobaczyć na moim kanale YouTube: